Referendum o odvolateľnosti parlamentu

“Súhlasíte, že volebné obdobie NR SR možno ukončiť predčasne referendom?” - hnutie Socialisti.sk považuje referendum za jednu z najvyšších foriem demokracie, ktorú súčasný systém ponúka. Odvolateľnosť vlády a parlamentu všeľudovým hlasovaním je otázkou princípu. Veríme, že vláda a parlament by sa mali zodpovedať ľudu každý deň, celé štyri roky, nie len mesiac pred riadnymi voľbami.

Diskusia s predsedom hnutia v Spišskej Novej Vsi

Piváreň Vinco Odborárov 559/33, Spišská Nová Ves, Slovenská republika

Tento víkend spúšťame ďalšiu sériu výjazdov do regiónov, ktoré politici obchádzajú. Začíname na Spiši, kde navštívime Gelnicu, Krompachy, Prakovce a ďalšie obce. Ešte pred tým sa však zastavíme v Spišskej Novej Vsi. Predseda hnutia vás v piatok o 18.30 pozýva na pivo do pivárne Vinco.

Ideme za Vami do regiónov! – Spiš

V sobotu sa prídeme oboznámiť so životnými podmienkami a miestnymi problémami v: Gelnici o 10:30 v Morning Smile Café a v okolí Hlavnej ulice Prakovciach o 13:00 pred obecným úradom Margecanoch Jaklovciach Smolníku Tešíme sa na Vás!

Výročie vzbury robotníkov v Krompachoch

V nedeľu doobeda si pri pamätníku pripomenieme Krompašskú vzburu a následne sa v centre budeme informovať o miestnych problémoch. Tešíme sa na Vás!

Protest na podporu pracujúcich v BPC Beluša

Beluša Hloža 2520, Beluša, Slovensko Beluša Hloža 2520, Beluša, Slovenská republika

Predsedu odborov v BPC Beluša Miloša Kapuša nevie manažment závodu ani uplatiť, ani poloziť na lopatky argumentačne. Preto sa ho snažia prepustiť. A bez neho chcú odborovú organizáciu rozložiť. Najali si na to dokonca aj človeka, ktorý sa neštítil kolaborovať s kórejským manažmentom šikanujúcim našich zamestnancov v Rimavskej a Hnúšti. Za ľudí ako Kapuš sa

Oslavy 1. mája v Nitre

Nitra - pamäník oslobodenia Štefánikova trieda 69, Nitra

Kultúrny program v rámci oslavy Sviatku práce v Nitre pre celú rodinu s panelovou diskusiou o angažovaní sa mladých v politike. Akcia sa bude konať pri Pamätníku osloboditeľov pri okresnom úrade.

Výstup na Malý Slavín

Ľahká túra k hrobu dvoch sovietskych vojakov v karpatských lesoch. Priatelia a známi sú vítaní! Miesto a čas zrazu upresníme.

sk_SKSK