Vyhlásenie Republikovej rady

Vyhlásenie Republikovej rady hnutia Socialisti.sk k aktuálnej politickej situácii

Pri serióznom hodnotení 100 dní vlády by táto dostala možno tak dostatočnú. Tri mesiace pravicovej vlády potvrdili jej absolútnu neschopnosť. Je pravdou, že čelila koronakríze, ktorú v podstate zvládla, ale pokiaľ ide o ekonomickú, sociálnu oblasť tak tam úplne zlyhala.
Novú vládu charakterizuje päť slov – nepripravenosť, nekompetentnosť, neodbornosť, populizmus a chaos. Takýto stav vládnutia tu nebol v celej doterajšej histórii od politického a ekonomického prevratu v novembri 89.
Tejto vláde neškodí, ale vyhovuje koronakríza, môže totiž ľahšie ovládať a manipulovať ľudí a nemusí riešiť skutočné ekonomické a sociálne problémy občanov Slovenska. Vláda si urobila z pandémie strašiaka, pod ktorým zakrýva svoju a premiérovú absolútna neschopnosť. Dnes už je jasné, premiér nevie riadiť štát, ani nič konkrétne a zmysluplné robiť. Vie len deštruovať, manipulovať a cestou demagógie získavať voličov. To však pre vládnutie nestačí.
Najviac trpí ekonomika. Nie len kvôli koronakríze, ale najmä tejto vláde klesá ku dnu a zaznamenáva jeden z najväčších prepadov v Európe. S pomocou a podporou vlády zamestnancom, živnostníkom a podnikateľom je to asi ako s bankovým p-odvodom. V ekonomickej oblasti nejde o podporu, ale o nekoncepčné plátanie dier.

Väčšina občanov už koncom roku spozná krutú realitu a pochopí, že proklamovaná pomoc vlády bola vlastne jedným veľkým podvodom. Budú totiž nútení splácať úvery, odložené dane a odvody aj s úrokmi, spolu s bežnými splátkami. To mnohí z nich žiaľ neprežijú a nezamestnanosť, zadlženosť spolu s bankrotmi, ďalej porastie.
Koalícia je plná rozporov, protirečení a začína sa zaoberať sama sebou. Tie sa prejavujú tak v zásadných otázkach, ako je smerovanie ekonomiky, miera sociálnych opatrení a zachovanie tých doterajších, 13-te dôchodky, či odškodnenia za koronakrízu. Podobne ich rozdeľujú vzťahy k menšinám, rodinkárstvu a korupcii, vzťahy k cirkvám, interrupciám, homosexuálom, ako i najnovšie kauzy s diplomovkami a názormi na personálne riešenia.
Ide o vládu zväčša protislovenských, proamerických prisluhovačov, rusofóbov, ktorí systematicky ničia Slovensko. Čím dlhšie bude táto vláda na Slovensku bačovať, tým viac poškodí demokraciu, ekonomickú i sociálnu oblasť a zahraničnú povesť SR. Bolo by dobré, aby opozícia i mimoparlamentné strany ju nielen pozorne sledovali a odhaľovali jej prešľapy, ale najmä aby verejnosti predkladali zmysluplné riešenia a reálnu alternatívu. Socialisti.sk sa na takúto prácu intenzívne pripravujú a jej výsledky postupne predstavíme občanom.

                                                                                                                                                      Socialisti.sk

en_GBEN