Spojme sily v boji za práva pracujúcich v celej Európe! Voliť nestačí, organizuj sa!

Po zvolení za europoslanca deklarujem, že z poslaneckého platu si nechám len čiastku vo výške priemerného platu pracujúceho v EÚ a zvyšok odovzdám do sociálneho fondu, z ktorého budem podporovať rôzne sociálne, humanitárne, mierové, kultúrne, enviromentálne a verejné aktivity, pomoc pre pracujúcich, odborárov, mladé rodiny, samoživiteľky, študentov, seniorov, menšiny, zdravotne znevýhodnených, lebo len vzájomná solidarita, pomáha budovať lepší a spravodlivejší svet !

Naša politická práca je prepojená s bojom pracujúcich na pracoviskách, organizovaním pracujúcich a posilňovaním ich vplyvu v samotných podnikoch, budeme lídrom v sociálnych otázkach, kultúre, vzdelanosti, vede, ochrane prírody, či v prehlbovaní demokracie vo všetkých odvetviach.

My pracujúci celej Európy, bez rozdielu na národnosť, etnikum, bojujeme v našich krajinách za to isté, zvádzame ten istý triedny zápas a práveže musíme bojovať za čo najvyššie platy, aby si kapitalisti nemohli len tak pendlovať a vydierať nás, že v tej a tej krajine je lacnejšia pracovná sila a preto sťahujú výrobu tam a tam.

Musíme bojovať za demokratizáciu pracovísk, za posilňovanie práv zamestnancov a odborov, za kolektívne spolurozhodovacie kompetencie na pracoviskách, lebo bez reálnych pák pracujúcich v ekonomickej sfére, nebudeme de facto reálne rozhodovať o ničom podstatnom, čo sa deje u nás, v EÚ, či okolitom svete. Nebojme sa preberať hospodárstvo do našich spoločných rúk.

Pracujeme pre blahobyt úzkej skupiny kapitalistov, ktorí držia v rukách hospodárstvo Slovenska a celej EÚ a krajina, kde pracujúci nevlastnia svoje hospodárstvo, je len obyčajnou neslobodnou hračkou v rukách oligarchov a toto je realita dnešného kapitalistického sveta, kde sa čoraz viac kumuluje bohatstvo v rukách boháčov a tí tak majú neskutočnú moc, kedy cez obrovský nahromadený kapitál korumpujú všetko a všetkých, čo dokazuje aj množstvo politických afér v Europarlamente s kupovaním poslancov z rôznych štátov a politických frakcí.

Postavme sa tomu!

Miroslav Pomajdík
kandidát č.7 a podpredseda hnutia Socialisti.sk

en_GBEN