Kaliňák ide uzavrieť zbrojársky obchod s Izraelom v dobe, keď vraždia tisíce palestínskych žien a detí!

Milí priatelia, v dobe, keď celý svet upiera oči na Gazu, kde už izraelská armáda zmasakrovala iba podľa oficiálnych čísel 35-tisíc ľudí (z toho asi 65% žien a detí), oznámil minister Kaliňák, že odcestuje do Izraela dohodnúť nákup zbraní, presnejšie 6 systémov protivzdušnej obrany Barak MX, v hodnote cca. 770 miliónov eur.

Počujete dobre, náš “mierotvorca” Kaliňák tam necestuje kvôli tomu, aby čo najtvrdšie apeloval na izraelskú vládu, aby skončila s masakrom v Gaze, útokom na Rafah, aby dojednal mier, ale ide podporiť genocídnu vládu Benjamina Netanjahua kúpou izraelských zbraní. 770 miliónov z našich spoločných peňazí pôjde na podporu masakrovania palestínskych žien a detí. Toto sú tí deklarovaní “mierotvorcovia” zo SMERu!

Miesto toho, aby vláda na čele so Smerom vyhlásila embargo na dovoz a kúpu izraelských zbraní, aby presadzovala sankcie, aby tlačila na ukončenie masakrovania Palestínčanov, idú dojednať kontrakt za vyše trištvrte miliardy! Postavme sa proti tomu: ani euro z našich daní pre genocídny vojenský priemysel v Izraeli!

“Mierový a priateľský Azerbajdžan”

Veď len nedávno sa vrátili Fico s Kaliňákom z Azerbajdžanu, kde deklarovali aj spustenie zbrojárskej spolupráce s touto krajinou. Premiér Fico označil Azerbajdžan za jednu mierovú a priateľskú krajinu…

Azerbajdžan je v celku “mierová a priateľská” krajina, len s takým malým detailom, že len pred pár mesiacmi dovŕšili vojnu proti Arménom z Náhorného Karabachu, kedy v dvoch etapách vojensky zaútočili na Náhorný Karabach, niekoľko mesiacov používali tzv. taktiku vyhladzovania, keď spustili blokádu, vtedy ešte vojensky neporazenej časti Náhorného Karabachu, do ktorého sa tak nedostávali potrebné zásoby z Arménska.

Takto zdecimované obyvateľstvo rýchlo podľahlo ďalšiemu vojenskému zásahu zo strany Azerbajdžanu, všetko za tichej asistencie Ruska a Turecka. Z množstva dostupných dôkazov bolo zrejmé, že armáda Azerbajdžanu sa dopúšťala na obsadenom území zločinov, represálií na arménskom civilnom obyvateľstve a zajatých vojakoch.

Následne to vyvolalo útek celého arménskeho obyvateľstva Náhorného Karabachu (120-tisíc Arménov), ktoré bolo dobre oboznámené s rôznymi výrokmi autokrata, prezidenta Azerbajdžanu Alijeva, ktorý sa nijak netajil tým, aká tvrdá ruka udrie na Arménov v Karabachu. Vyše 2-tisíc ročná história Arménov v Karabachu sa skončila za pár dní a celý svet sa tomu len mlčky prizeral. A teraz ims vyzbrojovaním bude pomáhať aj naša vláda…

Azerbajdžan sa netají aj tým, ako ma v úmysle prepojiť svoju izolovanú enklávu v Nachičevane s Azerbajdžanom, čo logicky znamená teritoriálne nároky na Arménsko a teda ďalší možný vojenský konflikt.

Nezabudnime spomenúť fakt, že popri Turecku, bol to práve štát Izrael, ktorý pomohol tajne vyzbrojiť Azerbajdžan, ktorému dodal ťažké delostrelectvo, raketomety a drony, ktoré pomohli poraziť Arménov v Náhornom Karabachu. Takže neviem, neviem, čo by tak povedali Ficovi Arméni (asi nič pekného), keby im začal vykladať o priateľskom a mierovom Azerbajdžane.

A práve s takýmito krajinami ide robiť Kaliňák zbrojárske kšefty – pokrytectvo z ktorého sa zdvíha žalúdok…

Miroslav Pomajdík
podpredseda hnutia Socialisti.sk
kandidát
č. 7

en_GBEN