Ohliadnutie za prezidentskými voľbami Maroša Čupku

Kým jedni oslavujú, druhí nariekajú a analytici hodnotia, ja poviem to, čo nebolo vyrieknuté.

Mnoho voličov, ba priam zriedka ktorí si v poslednom kole vybral hodnotu voľby “ZA”. Pellegrini to povedal zreteľne, že sa musí popasovať s rozdelenou spoločnosťou.

Ako predseda OVK som počul voličov, jedného za druhým, ako hovorili: “nemám rád Fica, ani Pelleho, ale toho de*ila amerického tu nechceme!“…

Paradoxne mnohí prišli z Čiech, Holandska i Nemecka ktorí volili proti Korčokovi, čo nekopírovalo plány Korčokových marketérov.

V kútiku duše dúfam, že Pellegrini naozaj prinesie pokoj. Mnoho ľudí ho volilo presne pre to, čím chcel byť Korčok, t.j. protiváhou vláde. To po rokoch vládnych kríz a vláde Čaputovej úradníckej vlady už skrátka bolo priveľké sústo. Korčok nechcel byť prezidentom pokoja a v tomto proti Pellegriniho kampani ťahal za kratší koniec, pretože ľudia majú konfliktnej politiky dosť.

Sám to potvrdil vetou “toto vám nezabudnem!” Aby som povedal pravdu, po dlhom čase mám pocit, že práve ľudia nezabudli, koho vlády bol Korčok členom.

Musím aj dodať, že kufre baliť netreba. Liberalno-pravicové opozičné spektrum zneužíva mladých na to aby legitimizovali svoju existenciu. Nezakladajú ju na hodnotách “za kapitalizmus” lebo ten mladí nechcú. Svoj boj zakladajú na osobnom boji proti osobám v SMERe, Hlase a iných, a prenášajú to aj na boj generácií (i rodín). Pravicoví oportunisti bojujú za seba a žiaľ na túto hru pristúpili aj všetky vládne strany, či strany narodného a etnického charakteru.

Ako člen hnutia Socialisti.sk prezentujem hodnotovú politiku, demokracie, slobody, ekológie a mieru. Nezakladám svoj boj proti niekomu, ale bojujem za niečo, a tým niečím je naša spoločnosť.

Skutočné vlastenectvo nestojí na tom aký vzťah mame k prírode či kultúre, ale na tom, či ekonomika Slovenska funguje pre ľudí ktorí v nej pracujú! A na toho budem nekriticky prihliadať bez ohľadu kto sedí v paláci, či vo vláde!

en_GBEN