Protizákonné konanie firmy DELL musí skončiť

Hnutie Socialisti.sk stojí pevne na strane odborovej organizácie vo firme Dell, ktorá sa ich snaží nezákonne zlikvidovať. IT spoločnosť Dell sa snaží postupne rozložiť odbory, ktoré sa vo firme snažili na základe podnetov stoviek kolegov zlepšovať pracovné podmienky. Manažment sa namiesto rešpektovania vlastných zamestnancov a konštruktívneho dialógu rozhodol povyhadzovať jednotlivých členov predsedníctva odborov. Nielen, že ide o vrcholne cynické správanie zamestnávateľa, ale hlavne ide o trojnásobné porušenie zákonníka práce!

Zákony máme dobré, no kapitál sa nezaprie

Hnutie Socialisti.sk si uvedomuje, že slovenský zákonník práce na papieri poskytuje primeranú ochranu pracujúcich, i keď zlepšovať sa dá vždy. Problémom však hlavne ostáva personálny nedostatok na inšpektorátoch práce – nie je dostatok ľudí, ktorí by na dodržiavanie zákonov dohliadali (a robili tak ochotne). A zamestnávatelia tento nedostatok zneužívajú do sýtosti. Zisk totiž pochádza zo žmýkania zamestnanca zamestnávateľom, a preto kapitál vždy zasiahne proti snahám pracujúcich vydobyť si, čo im patrí.

Nebojte sa spojiť za svoje práva!

V hnutí Socialisti.sk veríme, že jediným spôsobom, ako si pracujúci môžu zabezpečiť dôstojný život je organizovať sa na pracovisku. Manažment spoločnosti Dell dokazuje, že kapitál sa organizovaných pracujúcich bojí. A má dôvod: v jednote je totiž sila. Hnutie Socialisti.sk preto podporuje odborovú organizáciu Technologies Unions Slovakia a ich výzvu manažmentu na dodržiavanie zákonníka práce. Pomôžte pracujúcim vo firme Dell a podpíšte petíciu aj vy!

en_GBEN