Český prezident navštívil zranených izraelských vojakov v dobe, keď armáda masakruje desaťtisíce Palestínčanov!

Prišlo mi veľké nevoľno, keď som videl, ako český prezident navštívil Izrael a miesto toho, aby tam zatlačil na izraelskú vládu, aby prestala s genocídnou politikou a masovým vyvražďovaním palestínskych civilistov a vymazávaním Pásma Gazy z povrchu zemského, zúčastnil sa tam propagandistického divadielka v podaní izraelskej vlády a legitimizoval tak doterajšie vojnové barbarstvo Izraela.

Miesto toho, aby sa dožadoval navštívenia tisícov zmrzačených palestínskych civilistov, žien, detí, seniorov, on išiel na návštevu zranených izraelských vojakov, ktorí v Pásme Gazy tie zločiny aj reálne vykonávajú! Dokonca sa pochválil, ako navštívil zraneného herca z izraelského seriálu Fauda…

Kto mal možnosť sledovať tento seriál, tak dobre vie, že ide o primitívne propagandistické dielko v réžii izraelskej propagandy, kde hrdí izraelskí príslušníci tajných služieb robia všetko preto, aby zastavili “zlých krvilačných” palestínskych teroristov. Zmanipulované propagandistické dielko, ktorým Izrael chcel ukázať svoj čiernobiely pohľad a kde je predom jasne určené, kto je tu ten dobrý a kto zlý.

Prezidenta ČR nezaujímali deaťtisíce povraždených, ani keď dve tretiny z vyše 24-tisíc obetí Palestínčanov sú ženy a deti. Nevyžadoval si navštíviť zmrzačené palestínske deti, on ide vyjadrovať solidaritu zraneným izraelským vojakom, ktorí všade možne deklarujú, ako sa idú vysporiadať s tými “arabskými prascami”.

Dokonca Pavel ukázal aj toľko cynizmu, keď uviedol, že rozsah pomoci, ktorú Gaze poskytuje izraelská armáda, je „enormný“. Všade samé chváli a ako je Česká republika pevným spojencom Izraela.

Ani slovíčko o tom, že Izrael za pomoci vyše 30 000 bômb za pár mesiacov vymazal 80% domov, bytov, škôl, nemocníc, verejných budov v Pásme Gazy. On ako dlhoročný vojak vie veľmi dobre, aká drtivá vojenská sila je nasadená v Pásme Gazy a že zhodenie vyše 30-tisíc bômb na Pásmo Gazy je šialenstvo takých rozmerov, v porovnaní s tým, že USA použili v Iraku za dobu 6 rokov 3 678 bômb.

Ani zmienka o tom, že zranených Palestínčanov už veľmi ani nemajú kde ošetrovať, keď poslednú stojacu nemocnicu izraelské sily práve bombardujú a podľa dostupných údajov ďalších 77% zdravotníckych zariadení v Pásme Gazy je zničených a mimo prevádzky. Operuje sa bez anestézy, potrebných liekov a vybavenia a zranení ľudia ležia na každom využiteľnom kúsočku podlahy. Vyše 2 milióny Palestínčanov muselo utiecť zo svojich domov a dnes sa už nemajú ani kde vrátiť. Ani slovíčko o vyše 60-tisíc zranených Palestínčanoch…

Miesto toho, aby využil svoju návštevu na tlak, aby Izrael okamžite zastavil vojnový masaker v Gaze, Pavel vyhlasoval, že bude robiť všetko preto, aby vyvinul tlak v Katare, ktorý má páky na Hamas. Ako bude apelovať, aby sa zadržiavaní rukojemníci vrátili domov a tým sa skončí aj vojna.

Týmto táto servilná bábka vlastne posvätila a podporila doterajšie zločiny izraelského režimu v Gaze. Zničenie Pásma Gazy je už tak rozsiahle, že sa už na neho nechytá ani zbombardovanie Drážďan počas Druhej svetovej vojny. Ani toto však českého prezidenta neprinútilo zatlačiť na izraelskú stranu, ktorá je plne zodpovedná za túto deštrukciu.

Koho ako chce klamať, izraelskému krajne pravicovému režimu nikdy nešlo o záchranu rukojemníkov, tých dávno hodil cez palubu, nakoľko mu ide o totálne zdevastovanie Gazy a udupanie Palestínskej entity, ako takej. Izrael desiatky rokov vymazáva všetko palestínske, okupuje stále viacej územia Palestíny a považuje Palestínčanov za záťaž, ktorej sa chce zbaviť a teraz využije všetko preto, aby svoj plán posunul do novej fázy.

Je vo mne veľký hnev, keď vidím podobné servilné bábky legitimizovať také vojnové šialenstvo, aké sa v Pásme Gazy odohráva. Takýchto politikov chceme na čele štátov, ktorých slová sa rovnajú tak vedru exkrementov?

Zastavte vojnové šialenstvo!

Zastavte zabíjanie Palestínčanov !

Miroslav Pomajdík
podpredseda hnutia Socialisti.sk

en_GBEN