Vyjadrenie k streľbe na FF UK v Prahe

Vyjadrujeme úprimnú a najhlbšiu sústrasť s pozostalými, s celou akademickou obcou i českou spoločnosťou. Len ťažko sa hľadajú slová, ktoré by opísali takú tragédiu, akou je masová streľba, ktorou strelec zavraždil 14 ľudí a desiatky zranil.

Solidarita – to je niečo, čo teraz potrebujeme viac než inokedy. A solidarita je tiež jednou z ciest, ako takýmto katastrofám možno predchádzať. Nikto sa nesmie cítiť osamelo. Nikto nesmie byť odstrkovaný. Nikto nesmie mať pocit, že na ňom nezáleží do takej miery, až zabudne na vlastnú ľudskosť.

Táto tragédia preukazuje nevyhnutnosť investovať do prevencie a starostlivosti o duševné zdravie. A rastúci počet týchto prípadov v našom priestore preukazuje hlbokú krízu, v akej sa naša kapitalistická spoločnosť nachádza. Kapitalizmus nedokáže tieto problémy v spoločnosti riešiť, naopak, tlačí ľudí do krajností. Kapitalizmus z ľudí robí buď trosky či beštie a pred týmto faktom sa už nedá skrývať.

Nezdieľajte útočníkovo meno, fotografie, odkazy – nič. Nech nie je inšpiráciou pre ďalších a nech ostane v zabudnutí. Pamätajme na obete a pozostalých.

V solidarite
Hnutie Socialisti.sk

sk_SKSK