KDHáci a “svätý boj” proti obrazu Che Guevaru

KDHákov po novom pobúril obraz Che Guevaru v Blahovej kancelárii a tak spustili “inkvizičnú svätú vojnu” za očistenie tohto miesta a za odvolanie Blahu z jeho postu. Povráva sa, že na pomoc im boli vyslaní aj najväčší exorcisti, ktorých použijú, ako tajnú zbraň v boji s marxistickými silami v Blahovej kancelárii.

Teraz trochu vážne. KDHáci nám tu roky dozadu nanútili zmluvu s Vatikánom, kedy sa SR de facto zaviazala dodržiavať smernice naordinované inou krajinou a ktorej poslaním je šírenie klerikalizmu prostredníctvom štátu. Tam už nešlo o “ovládnutie” nejakej kancelárie, tam už išlo o akt, ktorý bol namierený na spoločnosť ako celok.

Je naozaj ukážka obrovského pokrytectva, keď za obraz Che Guevaru idú KDHáci odvolávať, no to, že ich zástupcovia v samosprávach majú slobodu vyvesovať v svojich kanceláriách kríže, rôzne náboženské obrazy a predmety, to už je z ich pohľadu v poriadku. Pritom úrady samospráv a náš štát je zo zásady sekulárny a neviaže sa na žiadne náboženstvo.

Nikto ich zástupcov na starostovských a primátorských postoch, či ich ďalších členov pracujúcich vo verejných úradoch za to neodvoláva a neprenasleduje. Keď svoj svetonázor vyjadrujú aj takýmto spôsobom, je to ok, no iným to už nedoprajú a začnú odvolávať… Našťastie, KDHáci ani zďaleka nereprezentujú väčšinu veriacich u nás, čo dokazujú aj ich volebné výsledky.

Miroslav Pomajdík
podpredseda hnutia Socialisti.sk

sk_SKSK