Spájame sily: Krúžok pre Socialisti.sk neprepadne!

Hnutie Socialisti.sk spája v súboji o dôveru ľavicového voliča sily so stranou Smer-SSD. Chceme tak zabrániť prepadnutiu hlasov vo voľbách, v ktorých ide o viac ako záujmy strán.

Hnutie Socialisti.sk predstavuje už takmer štyri roky aktívnu autentickú ľavicovú alternatívu na Slovensku – sme pred fabrikami, poukazujeme na problémy vyľudňujúcich sa regiónov a ponúkame unikátne riešenia. Boli sme pripravení ísť do volieb s vlastnou plnohodnotnou kandidátnou listinou, a to aj napriek napriek tomu, že náš výsledok by pravdepodobne na vstup do NR SR nestačil. Lenže naše hnutie nemôže robiť politiku iba v uliciach, určite nie dlhodobo. Preto sme sa rozhodli rokovať o spolupráci so stranou Smer-SSD.

Zo strany oboch subjektov ide o bezprecedentný krok: hnutie Socialisti.sk vzniklo v roku 2019 ako alternatíva pre ľavicového voliča a strana Smer-SSD v doterajšej histórii neponúkla na svojej kandidátke priestor pre ďalšie subjekty. V snahe dostať Slovensko z marazmu, v ktorom sa ocitlo po tri a pol roku vlády amaterizmu a chaosu, sme sa dohodli na predvolebnej spolupráci.

Veríme, že ide o rozhodnutie, ktoré dostane radikálnu ľavicu konečne na pôdu parlamentu, odkiaľ budeme môcť svoju zásadovosť v boji za utláčaných preukázať už viac, než len slovami.

Rozhodli sme sa postaviť predsedu nášho hnutia, Artura Bekmatova, na 150. miesto kandidátnej listiny strany Smer-SSD. Kandidovať bude ako člen hnutia Socialisti.sk a presadzovaním doterajších tematických priorít hnutia si zachová širokú politickú autonómiu.

Smer-SSD sa do parlamentu s dostane, a preto krúžok pre Socialisti.sk nebude prepadnutým hlasom.

sk_SKSK