Pamätník Osloboditeľov v Košiciach čelí ďalším tlakom: Námestie Osloboditeľov chcú premenovať na Námestie Legionárov!

Tak a máme tu ďalšie ataky na pamätník Osloboditeľov v Košiciach. Momentálne spustil ďalší to “aktivista”, chlapík z Kalmusovej úderky a veľký to “komunistobijec” Peter Neuwirth petíciu za premenovanie Námestia Osloboditeľov na Námestie legionárov – o téme píše aj košický Korzár.

Neuwirth je už dlhé roky známy tým, že mu tento pamätník leží hlboko v žalúdku, čo dokazuje práve aktívnou podporou rôznych akcií, ktoré sú namierené proti pamätníku.

Aj to nám veľa prezrádza, keď tento chlapík píše vo svojich príspevkoch o oslobodení s úvodzovkami ako “oslobodenie” a tvrdí, že výraz oslobodenie na našom území nemá univerzálnu platnosť, že to neznamenalo príchod slobody ani demokracie, ale sovietskeho komunizmu.

Je zaujímavé, ako sa takíto ľudia schovávajú pod formulkou občianski aktivisti, pritom ide veľakrát o ľudí s jasne vyhranenými politickými názormi, inklinujúcimi k určitému svetonázoru, či politickým stranám a sú rôzne poprepájaní s ďalšími jasne politicky vyhranenými “občianskymi aktivistami“ a politikmi, čo sa potvrdzuje aj pri Neuwirthovi.

Tomuto sa musíme jasne postaviť a hnutie Socialisti.sk hovorí: Ruky preč od pamätníkov osloboditeľov!

Toto sú tie pomalé a plazivé snahy, ktoré sú ale pod rúškom “objektívnej pravdy“ poháňané nenávisťou a ide im o revíziu a prepisovanie dejín vrámci ich ideologického videnia sveta.

Tieto pamätníky nám pripomínajú hrdinskosť miliónov obyčajných obyvateľov ZSSR, ktorí padli za našu slobodu. Hrdinovia našej histórie nemôžu byť ani poznačení konfliktmi prítomnosti.

Odstraňovaním pamätníkov a premenovávaním ulíc osloboditeľov predsa pľujú aj na odkaz miliónov Ukrajincov a ďalších národov, ktorých príslušníci bojovali v Červenej armáde proti nacizmu a fašizmu!

Vojnu neprežilo až 27 miliónov obyvateľov Sovietskeho zväzu

Pri oslobodzovaní Slovenska padlo 63 000 vojakov Červenej armády, 11 000 vojakov rumunskej armády a počas oslobodzovania celého územia Československa zomrelo 18-tisíc vojakov 1. Československého armádneho zboru.

Vojaci Červenej armády nasadzovali svoje životy za našu slobodu a priamo v bojoch ich padlo okolo 9 miliónov, z toho 2,5 milióna pri oslobodzovaní okupovaných štátov, čim zohrali rozhodujúcu úlohu pri porážke nacizmu a fašizmu. Bez ich oslobodenia, by Slovákov čakalo postupné vyhladenie a ponemčenie!

Ničenie pamätníkov a premenovávanie ulíc je výrazom barbarstva, ktorý môžeme zrovnávať s akciami Talibanu, či Islamského štátu, ktorí systematicky ničili všetky pamiatky, ktoré nevyhovovali ich ideológii. Je to aj prejavom zloby a nenávisti, ktorá poháňa týchto ľudí, ktorých cieľom je celková revízia antifašistických dejín!

Historická pravda nemôže byť zničená kladivom a hŕstkou zakomplexovaných jedincov.

Uctime si pamiatku všetkých, ktorým nebolo umožnené dožiť sa pádu fašizmu a nacizmu a vytúženej slobody. Dejiny sú nám varovaním, aby sa takéto zverstvá už nikdy neopakovali!

Miroslav Pomajdík
podpredseda Socialistov.sk

sk_SKSK